کمپانی Dahua دوربین‌ های شبکه ‌ای deepsense با قابلیت تفکیک چهره را رونمایی کرد
به گزارش دنياي حفاظت، کمپانی Dahua Technology، از تولیدکنندگان جهانی در صنعت نظارت تصویری، سری دوربین های IP deepsense را رسماً رونمایی کرد. این سری، متشکل از دوربین های شبکه ای تفکیک چهره مجهز به هوش مصنوعی (با نام های DH-IPC-HDBW8242E-Z4FD و DH-IPC-HFW8242E-Z4FD-IRA-LED و DH-IPC-HFW8242E-Z20FD-IRA-LED) و دوربین های شبکه ای تفکیک چهره (با نام های DH-IPC-HDBW8242E-Z4FR و DH-IPC-HFW8242E-Z4FR-IRA-LED و DH-IPC-HFW8242E-Z20FR-IRA-LED) می باشد.

 

این سری جدید که به وسیله ی الگوریتم های یادگیری عمیق کار می کند، می تواند به گرفتن تصویر دقیق و درست چهره و نیز آنالیز جزئیات چهره برای نظارت فوری و آنی بپردازد، که اساساً برای پارک‌ ها، مدارس، فرودگاه ها، بانک ها و مراکز خرید اصلی به کار می رود.
تفکیک چهره ی تقویت شده با هوش مصنوعی
سری deepsense دوربین های IP داهوا از آنجا که بر پایه ی تکنولوژی حفاظتی تقویت شده با هوش مصنوعی و نیز تکنولوژی پیشرفته ی WDRتولید شده، تصاویری واضح و باکیفیت از چهره‌ ها ارائه می کند، حتی در شرایطی با پرچالش ترین شرایط نوری. صرف نظر از این موضوع، این سری دوربین، شش ویژگی از جزئیات چهره را نیز برای تشخیص دقیق پشتیبانی می کند که عبارتند از جنسیت، سن، حالت چهره (خوشحال، خونسرد، متعجب، غمگین و عصبانی)، عینک، ماسک روی دهان و ریش و سبیل. این شش ویژگی در جستجو و ردیابی سوژه های مورد نظر به شکلی کارآمدتر بسیار مؤثر است.
عملکرد بالاتر در حافظه ی کمتر
سری دوربین های جدید داهوا با گرفتن تصویر به جای ضبط ویدئو، نیاز به پهنای باند ذخیره سازی را به شکلی مؤثر کاهش می دهد. همچنین زمانی که تصویر، تار و زاویه دار تشخیص داده شود، به طور اتوماتیک ثبت تصویر را متوقف می سازد. بنابراین تنها واضح ترین و مناسب ترین تصاویر برای آنالیز ارسال خواهند شد و از این رو در پهنای باند و فضای حافظه صرفه جویی بیشتری به عمل می آورد. به علاوه ، این دوربین که استانداردهای H.265 و H.264 را پشتیبانی می کند، با وجود حفظ کیفیت بالای ویدئو در مقایسه با استانداردهای فشرده سازی ویدئو قادر است تا 70 درصد در مصرف حافظه صرفه جویی به عمل آورد و هزینه های کلی اجرایی را برای کاربران تا حد چشمگیری کاهش دهد.
شخصی سازی شده برای نیازهای ویژه
سری دوربین های deepsense داهوا پس از ارسال اطلاعات به پایگاه داده ی دوربین (با حداکثر ظرفیت 10000 تصویر چهره)، روشی منعطف و کاربرپسند برای مدیریت داده‌ ها ارائه می کند و مقایسه ی چهره ها را راحت تر می سازد. قابلیت های اضافی همچون لیست های سیاه و سفید و حالت تشخیص غریبه، افرادی که به عنوان غریبه ها یا افراد واقع در لیست سیاه تشخیص داده می شوند، آلارم را به شکل پیشرفته ای فعال خواهند کرد؛ بنابراین کارآیی نظارت را تا حد قابل توجهی بهبود می بخشد. این قابلیت به کاربران اجازه می دهد تا سطح شباهت را کنترل کنند و مقایسه ی چهره را بر اساس نیازهاي به خصوص کاربران فراهم می سازد.
کمپانی Dahua Technology قدرت دستگاه های خود را با هوش مصنوعی تعدیل می سازد تا به افراد کمک کند به شیوه ی بهتری جهان را درک کنند. این کمپانی تلاش خود را ادامه می دهد تا کاربری هوش مصنوعی را در صنعت حفاظت پیش ببرد و جامعه ای امن تر برای مشتریان و نمایندگان در سراسر جهان فراهم سازد.

                                                                                                                          شرکت فنی مهندسی پیشگامان الکترونیک کویر یزد

 

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *