در این مطلب آموزش تنظیمات Motion Record همراه با عکس تهیه شده است تنظیمات ضبط حرکتی در رابط گرافیکی بروز شده دستگاه ضبط XVR و NVR داهوا را مشاهده خواهید کرد.
فعالسازی تنظیمات motion record در دوربین مداربسته باعث می شود که دوربین ها فقط در هنگام مشاهده حرکت در محیط به ضبط و ذخیره تصاویر بپردازند. این قابلیت بسیار مفید بوده و باعث صرفه جویی در مصرف هارد شده و همچنین در صورت وقوع جرم یا هرگونه اتفاقی چک کردن تصاویر ضبط شده راحت تر بوده و به صرف وقت بسیار کمتری نیاز دارد.

دستور العمل مرحله به مرحله آموزش تنظیمات Motion Record

1. در منوی اصلی دستگاه ضبط بروی Management کلیک کنید.

آموزش تنظیمات Motion Record مرحله 1

2. گزینه Camera انتخاب نمایید.
آموزش تنظیمات Motion Record مرحله 2

3. در منوی سمت چپ گزینه وارد Video Detect شوید سپس وارد قسمت تنظیمات این قابلیت می شوید. گزینه Rercord Channel و Snapshot  در صورت فعال نبودن، فعال نمایید.آموزش تنظیمات Motion Record مرحله 3

4. بروی دکمه Settings گزینه Region برای تعیین تقاط حساس به حرکت کلیک کنید. نکته: خانه های رنگی برای فعال بودن تشخیص حرکتی – خانه های شفاف عدم تشخیص آن نقطه برای تشخیص حرکت
آموزش تنظیمات Motion Record مرحله 4

5. در مرحله پنجم از آموزش تنظیمات Motion Record بروی More Settings در انتهای صفحه برای دیگر تنظیمات Motion Detect کلیک نمایید.
آموزش تنظیمات Motion Record مرحله 5

6. بعد از کانفیگ تنظیمات، گزینه Enable MD را فعال نموده و سپس بروی Save کلیک نمایید تا تنظیمات ذخیره گردد.
آموزش تنظیمات Motion Record مرحله 5

7. در این مرحله به قسمت تنظیم زمانبندی Motion Detect میرسیم که در قسمت Storage در زیر منوی Management قابل دسترسی است.

8. کانال مورد نظر خود را انتخاب نمایید و سپس Settings یکی از روزهای هفته را انتخب نمایید.

9. در این مثال ما فقط تشخیص حرکتی را برای هر 7 روز هفته انتخاب می نماییم به همین صورت General را غیر فعال می نماییم.
10. بعد از تنظیم برنامه ریزی مطمئن شوید تمام تنظیمات را ذخیره کرده و سپس بروی گزینه بعدی، Record کلیک نمایید. نکته: برای اعمال تنظیمات کانال کانفیگ شده بروی مابقی کانال های دوربین مداربسته بروی گزینه Copy کلیک نمایید.

11. برای استریم مورد نظر که میخواهد کانال تنظیم شده را فعال نمایید باید کانال مورد نظر را بروی Auto تنظیم نمایید. سپس از بالای صفحه بخش STORAGE را ببندید.

12. پس تست ضبط تصویر برای چک کردن درستی تنظیمات ضبط براساس حرکت سوژه باید از منوی اصلی وارد VIDEO شوید.

13. در این قسمت می توانید از Channel List کانال دوربین خود را انتخاب نمایید و از نوار ضبط پایین تصویر که به صورت نوارهای رنگی نمایش داده می شود، تست تصویر ضبط شده را مشاهده نمایید.

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد!