۱۰ دلیل مهم برای استفاده از دوربین های مداربسته

۱- پیشگیری از سرقت

درواقع دوربین ها نمی توانند سارقین را دستگیر کنند، اما نگرانی آنها را دوبرابر می کنند. یک دزد یا سارق مغازه یا شرکت هرگز تمایل ندارد که تصویر او ضبط گردد. لذا وجود دوربین ممکن است او را از این تصمیم منصرف کند.

۲- جلوگیری از سرقت کارمندان

اگر درباره کار اشتباه یکی از کارمندان خود بدگمان شدید اما نمی دانید چگونه مچ اورا بگیرید، یک دوربین مداربسته می تواند به راحتی به شما کمک کند. چنانچه شما خودتان از آن دسته از کارکنانی باشید که درشرکت یا محل کارتان با رد و بدل کردن پول سروکار دارید، می دانید که این مساله واقعا کاربرد زیادی دارد. دوربین جلوی صندوق یا مکان های دیگری که کارمندان مستقر هستند، فقط برای نمایش دادن سرقت کارمندان نیست، بلکه وسیله ای محسوب می شود برای ترساندن کارمندان از انجام کارهای اشتباه، زیرا می دانند شما آنها را تحت نظر دارید.

۳- یک شاهد و گواهی مفید است

با استفاده از تصویر ضبط شده دوربینی که در محل سرقت نصب شده، به راحتی می توان متهم را شناسایی و محکوم کرد.

۴- کمک به اجرای قوانین و دستگیری سریعتر مجرم

تصاویر ضبط شده دوربین به پلیس کمک می کند با پخش آن از طریق رسانه های مختلف به شناسایی و دستگیری سریععتر مجرم کمک کند.

۵- نظارت و نگهداری از کودکان و افراد سالمند

با استفاده از یک دوربین مداربسته در خانه می توانید درمواقعی که بیرون هستید تصاویر کودک یا فرد سالمند خود را مشاهده کنید و از سلامت آنها اطمینان خاطر داشته باشید. همچنین می توانید به کار مستخدم یا خدمتکار خود نظارت داشته باشید. چنانچه فرزندان شما با مستخدمین در خانه هستند ضرورت استفاده از دوربین دو چندان می شود.

۶- نظارت بر همه چـــیــــــــــــــــــــز

اگر شما در شرکتتان حضور ندارید ولی دوست دارید بدانید آنجا چه می گذرد، یک دوربین مداربسته برای شما این امکان را فراهم می آورد که با زدن یک دکمه کامپیوتر یا موبایل خود بر همه چیز نظارت کنید.

۷- حفاظت و پشتیبانی از کارکنان خود

دوربین مداربسته به نوعی به شما این امکان را می دهد که از کارکنان خود در برابر خشونت مشتریان محافظت کنید.

همچنین می تواند در برابر اتهاماتی که از طرف همکاران، ارباب رجوع یا هرکس دیگر به آنها وارد می شود، از آنها حمایت کند.

۸- تشویق برای داشتن رفتار خوب

داشتن یک دوربین مداربسته در شرکت یا اداره شما ، به شما کمک می کند به کارمندان خود نظم بدهید.

همانطور که حضور یک مدیر بالاسر کارمندان موجب کارایی بیشتر وفعالیت مفیدتر کارمندان می شود، وجود دوربین هم می تواند همین حس را در کارمندان ایجاد کند.

۹- مانیتورینگ مناطق خطرناک

دوربین ها می توانند در مناطق خیلی خطرناک یک کارخانه تعبیه شوند. مثلا محدوده هایی که آتـش زا هستند.با استفاده از تصاویری که دوربین نمایش می دهند، می توان از وقوع حادثه جلوگیری کرد و اقدامات لازم برای پیشگیری را انجام داد.

همچنین دوربین ها معمولا در مکان هایی که احتمال وقوع تصادف زیاد است، قرار می گیرند و موجب تسریع در انجام اقدامات لازم برای نجات جان انسان ها می شوند.

۱۰-افزایش اطمینان خاطر مشتریان

بانک ها و مغازه هایی که مجهز به دوربین مداربسته هستند، یک حس امنیت به مشتری القا می کنند، مشتری ها در چنین مکان هایی احساس امنیت می کنند.

شرکت فنی مهندسی پیشگامان الکترونیک کویر یزد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *