یکی از مشکلاتی که در سامانه های دوربین مداربسته تحت شبکه جود دارد، محدودیت در متراژ کابل شبکه می باشد، تامین کنندگان و نصاب ها برای رفع این مشکل، مجبور هستند که در میان راه از سوییچ ها یا تکرار کننده استفاده کنند یا بستر شبکه را بر اساس فیبر نوری پیاده سازی کنند که همگی هزینه بالا  زمان زیادی صرف کرده و سامانه را دچار پیچیدگی و عیب یابی و برطرف سازی آن را دشوار می کنند. اما داهوا راه حلی به شما اراده می دهد که این مشکل را برای همیشه برطرف کنید.

 

***

 

شرکت فن آوری های داهوا، تامین کننده برتر راه کار های امنیتی در صنعت سامانه های نظارت تصویری در جهان، پس از معرفی محصولات تحت شبکه ePoE (extended Power over Ethernet) در جولای سال ۲۰۱۷، اکنون تعداد محصولات این فن آوری را گسترش داده است. محصولات جدید بازه کاملی از دوربین های تحت شبکه با ساختار ها و قابلیت های مختلف و همچنین دستگاه ضبط تصویر تحت شبکه (NVR) 16، ۳۲ و ۶۴ کانال و سوییچ های ۴، ۸، ۱۶ و ۲۴ کانال را شامل می شود. محصولات جدید ePoE تحت شبکه داهوا، هزینه های کاربران و مشتریان را کاهش داده و فرصت های تجاری بیشتری را در اختیار آن ها قرار می دهد.

کنون محصولات زیر مجهز به فن آوری ePoE می باشند.

مشخصات محصولات

در سامانه ePoE تحت شبکه داهوا، می توانید تا ۸۰۰ متر برق و داده را بین دوربین ePoE و سوییچ یا NVR با پهنای باند ۱۰Mbps و توان ۱۳W و یا تا ۳۰۰ متر و پهنای باند ۱۰۰Mbps و توان ۲۵٫۵W انتقال دهید. در شبکه های قدیمی، تجهیزات شبکه نهایتا تا ۱۰۰ متر امکان ارسال برق و داده داشتند، اما فن آوری شگفت انگیز ePoE، محدودیت متراژ کابل در شبکه های قدیمی را از بین می برد. یکی دیگر از مشخصه های قابل توجه این فن آوری این است که هرچند که داده و برق در مسافت بالایی ارسال می شوند، با این حال پکت های از دست رفته و تاخیر در تصویر بسیار کمتر از شبکه های با ساختار قدیمی است

سناریوهای کاربرد این سامانه ها

 

در راه کارهای نظارت اماکن بزرگ مانند انبار ها، پارک ها و پارکینگ ها، معمولا فاصله دوربین ها با مرکز کنترل بیش از ۱۰۰ متر می باشد. استفاده از تجهیزات افزایش متراژ و یا تقویت سیگنال مانند تکرار کننده ها، سوییچ و یا فیبر نوری، نه تنها موجب افزایش هزینه ها می شود، بلکه ساختار سامانه را نیز پیچیده می کنند. اما با استفاده از سامانه تحت شبکه ePoE داهوا، می توانید تا ۳۰۰ متر و پهنای باند ۱۰۰Mbps  و توان ۲۵٫۵W و یا تا ۸۰۰ متر و پهنای باند ۱۰Mbps و توان ۱۳W برق و داده ها را بین مرکز کنترل و دوربین ePoE انتقال دهید. این سامانه، یک راه کار ساده و به صرفه بوده و به سرعت و سهولت قابل نصب می باشد.

شما همچنین می توانید با استفاده از PoC Extender LR1002 (توسعه دهنده ارسال برق روی کابل کواکسیال) در سمت دوربین تحت شبکه و یا سوییچ، و کانکتور BNC در سمت مسیریاب(Router)، برق و داده را تا ۱۰۰۰ متر و با پهنای باند ۱۰Mbps ارسال کنید و برق مورد نیاز دوربین تحت شبکه خود را در بیشترین مسافت ممکنه تامین کرده و داده های دوربین را در مرکز کنترل دریافت نمائید. این یک راه کار ساده و موثر برای کاهش هزینه های ترکیب سامانه های دیجیتال و آنلوگ می باشد.

 

 

خلاصه

سامانه تحت شبکه ePoE داهوا، راه کاری جدید، کاربردی و ساده به جهت انتقال داده و برق در مسافت های طولانی بوده و هزینه ها را کاهش داده و عملیات نصب را بسیار ساده تر می کند و داده ها و برق را بدون افت کیفیت بین دوربین و سوییچ یا NVR منتقل می کند. این راه کار، نسبت به راه کار های قدیمی انعطاف و قابلیت های بیشتری داشته و کارایی سامانه را افزایش داده و قابلیت اعتماد آن دو چندان می کند و هزینه های کابل کشی و تجهیزات را چه از لحاظ مالی و چه زمانی و نیروی انسانی بسیار کاهش می دهد. داهوا با ماموریت “جامعه ایمن تر، زندگی هوشمند تر” بر روی “نوآوری، کیفیت و خدمات” تمرکز کرده و به کلیه مشتریان و همکاران خود در سرتاسر دنیا خدمت رسانی خواهد کرد.

                                                                                          شرکت فنی مهندسی پیشگامان الکترونیک کویر یزد

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *